Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça sorulan sorular sayfasında VantaPhone hizmetleri, ürünleri ve aboneliğiniz ile ilgili merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilirsiniz

Temel Konular

VantaPhone Nedir?

VantaPhone, ikinci el mobil cihaz alım/satımı yapan işletmelerin (mağaza) stok, gelir gider, görev yönetimini ve cihazların tamir süreçlerini yönetip gözlemleyebildiği bir mobil uygulamadır.

Ayrıca mobil cihaz tamiri yapan işletmelerin(tamirhane) de mağazalarla entegrasyonlarını sağlayarak onarımlarını yönetebilecekleri bir uygulamadır.

VantaPhone Ücretsiz mi?

VantaPhone uygulamasını indirmek ücretsiz. Ancak uygulamanın tüm avantajlarından faydalanmak için bir abonelik başlatılması gereklidir.

VantaPhone’u hangi cihaz ile kullanabilirim?

VantaPhone’u Android 5 (lollipop) ve üzeri, iOS 9.6 ve üzeri tüm cihazlarda kullanabilirsiniz.

VantaPhone Hizmet Koşulları’nı ve Gizlilik Politikası’nı nereden bulabilirim?

“VantaPhone Mobil Uygulama Sözleşmesi” dökümanına buradan, “Gizlilik Politikası” dökümanına da buradan erişebilirsiniz. Ayrıca bu sayfanın en altında daha fazla legal dökümana bağlantı verilmiştir.

Abonelikler ve Faturalama

VantaPhone'a neden abone olmalıyım.

VantaPhone ile işletmenizin yönetimini daha kolay yapacak hem de zamandan tasarruf edeceksiniz.

Hangi ödeme yöntemleri kabul edilmektedir?

VantaPhone ödeme yöntemi olarak İyzico servislerini kullanır ve MasterCard,Visa,Troy ve BKM kartlarını kullanabilirsiniz.

Aboneliğim otomatik olarak yenilenir mi?

Aboneliğinizi iptal etmediğiniz sürece 12 aylık süre boyunca aboneliğiniz yenilenecektir. 12 ay sonunda yeni abonelik başlatmanız gerekecektir.

Aboneliğimi iptal edersem ne olur?

Aboneliğini iptal etmeye karar verirseniz, aboneliğinin yenilenmesini de iptal etmiş olursunuz. Ödeme yaptığın sürenin bitimine kadar abonelik özelliklerine erişim sağlamaya devam edebilirsiniz.

Abonelik detaylarını nereden görebilirim?

İşlemler menüsünde bulunan Aboneliğim butonuna tıklayarak abonelik bilgilerinize erişebilirsiniz.

Bir abonelik başlattım ama hesabım yükseltilmemiş görünüyor.

* Bir abonelik için satın alma işlemi gerçekleştirdiyseniz, üyeliğinizin otomatik olarak yükseltilmesi gerekir. Ancak yine de yeni abonelik özelliklerine erişim sağlayamıyorsanız uygulamadan çıkış yapıp tekrar giriş yapınız. Bu işlem hesabınızı yeni yapılan satın alma işlemi ile senkronize edecektir.

* Eğer bu işlem yardımcı olmazsa lütfen birden fazla hesabınız olmadığını kontrol edin. Satın alma işleminiz diğer hesabınıza tanımlanmış olabilir.

* Söz konusu olan satın alma işleminin gerçekleştiğinden emin olun.

* Eğer hala yardıma ihtiyacınız varsa Bize Ulaşın sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teknik Çözümler

Bir hatayı nasıl bildirebilirim?

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ekranın en altında bulunan menüdeki “Profil” simgesine tıklayın, açılan menüde yer alan Geri Bildirim butonuna tıklayın. Sağ üst köşede bulunan Yeni butonuna tıklayarak geri bildirimlerinizi bize ulaştırabilir, aynı bölümden geri bildirimlerinizin durumunu takip edebilirsiniz. Veya  Bize Ulaşın sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aradığım marka/model/renk parametrelerini bulamıyorum. Ne yapmalıyım?

Marka, model ve renk parametrelerinizi açılan popup ekranlarındaki “Yeni Ekle” butonuna tıklayarak ekleyebilirsiniz.

Hesap İşlemleri

VantaPhone’da nasıl hesap açarım?

Eğer işletme sahibi/yetkilisi iseniz ve davet kodunuz var ise;

VantaPhone’u telefonunuza yükledikten sonra açılan giriş ekranının altındaki “Kaydol” linkine tıklayın ve davet kodunuzu “Davet Kodum Var” seçeneğinin altındaki kutucuğa yazarak  “Devam Et” butonuna basınız ve ekrandaki yönlendirmeleri izleyiniz.

Eğer işletme sahibi/yetkilisi iseniz ve davet kodunuz yok ise;

VantaPhone’u telefonunuza yükledikten sonra açılan giriş ekranının altındaki “Kaydol” linkine tıklayın ve “Davet Kodum Yok” seçeneğini seçip “Devam Et” butonuna basınız ve ekrandaki yönlendirmeleri izleyiniz.

Eğer VantaPhone kayıtlı işletme çalışanı iseniz ;

VantaPhone’u telefonunuza yükledikten sonra açılan giriş ekranının altındaki “Kaydol” linkine tıklayın ve işletme yetkiliniz tarafından verilen davet kodunuzu “Davet Kodum Var” seçeneğinin altındaki kutucuğa yazarak  “Devam Et” butonuna basınız ve ekrandaki yönlendirmeleri izleyiniz.

Şifremi unuttum. Ne yapabilirim?

Uygulama giriş ekranında bulunan Şifremi Unuttum linkine tıklayın. Uygulamaya kayıt olurken kullandığınız telefon numaranızı ilgili alana yazın ve “Yeni Şifre Al” butonuna basın. Telefon numaranıza 6 haneli yeni bir şifre gelecektir. Lütfen hesabınızdan parolanızı değiştirmeyi unutmayın.

Şifremi nasıl değiştirebilirim?

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ekranın en altında bulunan menüdeki “Profil” simgesine tıklayın, açılan menüde yer alan “Şifre Değiştir” butonuna tıklayın. Değiştirmek istediğiniz eski şifrenizi  ve yeni şifrenizi ilgili alanlara yazıp “Kaydet” butonuna tıklayın.

Telefon numaramı değiştirebilir miyim?

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ekranın en altında bulunan menüdeki “Profil” simgesine tıklayın, açılan menüden “Profil Düzenle” linkine tıklayın. Karşınıza gelecek olan profil düzenleme ekranının ek altındaki “Telefon numaramı değiştirmek istiyorum” seçeneğini işaretledikten ve sonrasında gelen uyarıyı “Devam et” diyerek kapattıktan sonra yeni cep telefonunuz yazılı olan alan düzenlenebilir olacaktır. Yeni numaranızı yazarak “Profili Güncelle” butonuna basınız ve yeni telefon numaranıza gönderilecek olan 6 haneli güvenlik kodunu giriniz. Kodu onayladığınızda eğer doğru ise telefon numarası değişim işleminiz yapılacaktır. Daha sonra uygulamaya yeni telefon numaranız ile girmeniz istenecektir.

Profilimi nasıl güncelleyebilirim?

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ekranın en altında bulunan menüdeki “Profil” simgesine tıklayın, açılan menüden “Profil Düzenle” linkine tıklayın.

Profil resmimi nasıl değiştirebilirim?

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ekranın en altında bulunan menüdeki “Profil” simgesine tıklayın, açılan menüde yer alan profil fotoğrafı alanına dokunun. Açılır menüden fotoğrafınızı yükleyebilir, dilerseniz sistem içerisinde yer alan ikonlardan birini seçebilirsiniz.

Şirket bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ekranın en altında bulunan menüdeki “Profil” simgesine tıklayın, açılan menüde yer alan Şirket Bilgileri butonuna tıklayın. Sağ üst köşede bulunan Düzenle butonu ile düzenleme alanına gidin ve bilgilerinizi güncelleyip Kaydet butonuna tıklayın.

Hesabımı nasıl silerim?

Hesabınızı Profilim sayfasından Profili Düzenle ekranındaki opsiyon menüsünden silebilirsiniz.

VantaPhone'u Yükleyin !

Uygulamayi aşağıdaki telefonunuza uygun mağazadan yükleyebilirsiniz.